چاپ پارچه

در این مقاله چند مورد از رایج ترین مشکلات چاپ سابلیمیشن را مورد برسی قرار میدهیم. با ما همراه باشید.

در هر کاری مشکلاتی وجود دارد که باید به آن ها غلبه کرد. این بخشی جدایی ناپذیر از فرآیند یادگیری است. مهم نیست شما چه قدر تجربه داشته باشید چون باز هم درگیر این مشکلات هستید.

این جریان در مورد محصولات چاپی نیز صادق است، شما باید با تجربه کردن بیاموزید.

در قضیه چاپ سابلیمیشن مشکلات زیادی  وجود دارند که ممکن است شما در مسیر موفقیت در این زمینه با آن ها رو به رو شوید. از هر کدام از این مشکلات میتوانند با یادگیری روش های صحیح جلوگیری یا آن ها را حل کرد. ولی احتمالا شما به ناچار باید با این مشکلات به تنهایی رو به رو شده و دست و پنجه نرم کنید.

رایج ترین مشکلات چاپ سابلیمیشن عبارتند از:

۱- نوار نوار شدن

اگر شما با خطوطی از نبود جوهر در چاپ خود مواجه می شوید پس شما هم مشکلات بندین یا نوار نوار شدن را دارید. معمول ترین دلیل این مشکل گرفتگی نازل های هد پرینتر است. متاسفانه جوهر پرینتر با گذر زمان {نه فقط جوهر سابلیمیشن} خشک می شود. اگر این خشکی در هد پرینتر رخ دهد در نتیجه مشخصاً عبور جریان جوهر به مشکل برمی خورد. که این مانع باعث می شود بعضی نقاط چاپ فاقد جوهر باشد.

برای جلو گیری از خشک شدن هد باید حد اقل در روز یک بار با دستگاه کار کنید.

راحت ترین راه برای مقابله با این مشکل به جریان درآوردن مقداری جوهر از هد به صورت پیوسته و برنامه ریزی شده است. که این کار با هدکلین پرینتر صورت می گیرد. در پرینترهایی مثل ریکو اگر دستگاه همیشه روشن باشد این عمل به صورت خودکار و برنامه ریزی شده صورت می گیرد. اما در پرینترهایی مثل اپسون، هدکلین هر چند روز یک بار باید به صورت دستی انجام شود که یعنی باید کلید آن را فشار دهید.

بندین یا نوار شدن ممکن است به علت های دیگری مثل تمام شدن جوهر نیز رخ دهد، پس قبل از سردرگمی از پر بودن مخزن های جوهر خود اطمینان حاصل کنید.

اما اینها ابتدایی ترین دلیلایل آن است و دلایل دیگری ممکن است داشته باشد که آنها را در مقاله ای جداگانه توضیح خواهیم داد.

۲- مشکلات رطوبت

رطوبت در فرآیند چاپ سابلیمیشن می تواند نتایج ناخواسته ای را به بار بیاورد. و یکی از مهم ترین مشکلات چاپ سابلیمیشن به حساب می آید. در کارگاهی که یک پرس حرارتی با دمای ۲۰۰ درجه کار میکند، رطوبت به سرعت بخار شده و جوهر را از جای خود حرکت می دهد. از نمونه مشکلاتی که رطوبت بوجود می آورد: شیفت یا انتقال رنگ (رنگ ها کیفیت خود را از دست می دهند)، شره شدن تصویر، بینظم بودن قسمت های تکرنگ.

در شرایط نرمال و معمولی، یک مقدار جزیی رطوبت می تواند وارد کاغذ شما شود. و معمولاً مستقیماً توسط سطح پرس جذب می شود. اگرچه سطوح سخت مثل فلز و سرامیک توانایی جذب رطوبت اضافی را ندارد. در نتیجه رعایت نکات برای کم کردن تولید رطوبت در طی فرآیند بسیار مهم است.

اولین قدم محافظت از کاغذ در مقابل جذب رطوبت است.

به عنوان اقدامی پیشگیرانه؛ شما باید کاغذها را در محلی خشک نگهداری کنید. بهتر است از پاکت های پلاستیکی استفاده نشود زیرا آن ها رطوبت را داخل خودشان محبوس می کنند.

اگر به وجود رطوبت شک دارید، کاغذ را برای چند ثانیه روی پرس قرار دهید. کاغذ را پرس نکنید. فقط در معرض گرما قرار دهید. گرمای پرس باعث بخار شدن رطوبت می شود. (مقاله کیفیت کاغذ سابلیمیشن را نیز مطالعه کنید)

راه حلی دیگر استفاده از ورقی مثل روزنامه یا کاغذ های قصابی به جای کاغذ پشتیبان است. کاغذ به جذب رطوبت در طول فرآیند انتقال کمک می کند ولی کاغذ پشتیبان نه. فقط مطمئن شوید که در هر بار پرس از یک ورق جدید استفاده می کنید.

اگر کار شما چاپ بر روی پارچه یا پوشاک است، ممکن است سطح کمی رطوبت داشته باشد. پرس و اتوکشی پارچه ۳ ثانیه قبل از ترنسفر باعث از بین بردن رطوبت و همچنین چروک پارچه می شود. بیش از اندازه سطح را حرارت ندهید! اجرای سابلیمیشن بر روی یک سطح داغ باعث شروع پیش از موعد فرآیند گاز شدن و درنتیجه باعث اختلال در انتقال عکس می شود.

ضمناً، شما باید محیط کار خود را تنظیم کنید. اگر سطح رطوبت بالا باشد، ممکن است مشکلاتی نظیر مشکلات رطوبتی در کار به وجود بیاید. یک رطوبت گیر ممکن است برای کنترل مشکلات این چنینی ضروری باشد. البته کم کردن زیاد رطوبت هم می تواند اثر منفی بر جوهر ها و تجهیزات شما بگذارد. پس بنابراین شما باید یک دستگاه سنجش رطوبت بگذارید و از روی آن رطوبت را تنظیم کنید.

بهترین شرایط برای کار چاپ سابلیمیشن:

۲۵ تا ۳۰ درجه داما

به همراه ۳۵ تا ۶۵ درصد رطوبت است{بدون چگالش}.

پش دقت کردید برخلاف تصور رطوبت بیش از انداره هم بر کیفیت کار ما تاثیر منفی میگذارد.

در کارگاه خود یک دستگاه رطوبتساز نصب کنید و رطوبت محیط را در اندازه ایدآل نگه دارید

برای اندازه گیری از زطوبت سنج استفاده کنید. رطوبت سنج را میتوانید از برخی داروخانه ها و یا فروشگاه های تجهیزات پزشکی تهیه کنید.

۳- سایه اندازی و گاز شدن

سابلیمیشن نیازمند یک ادغام تنگاتنگ بین کاغذ ترنسفر و محصول خام در طی فرآیند پرس است. اگر کاغذ حرکت کند و یا به درستی روی سطح ثابت نشود، باعث ایجاد سایه یا گاز شدن می شود و نتیجه این است که بر روی تصویر سایه می افتد. این یکی دیگر از رایچ ترین مشکلات چاپ سابلیمیشن است.

سایه اندازی باعث تار و محو و تیره شدن تصویر می شود. معولاً سایه عکس در کنار یا جلوی عکس چاپ می شود. گاز شدن به زمانی می گویند که یک هاله ای از جوهر خارج از نواحی عکس رخ می دهد.

کلید اصلی اینجا، تنظیم دقیق و ثابت کردن کاغذ و سطح با یکدیگر است. برای اینکار می توان از چسب های نسوز برای ثابت کردن استفاده کرد. احتیاط کنید نوارچسب ها را روی نواحی تصویر نزنید زیرا در ترنسفر اختلال ایجاد می کند و به کیفیت عکس آسیب می رساند. ضمناً از حداقل میزان چسب استفاده کنید تا جدا سازی ترنسفر بعد از پرس  سریع و راحت باشد.

وقتی می خواهید کار چاپ را روی پارچه انجام دهید، می توانیداز اسپری ثابت کننده{فیکساتور} به جای نوارچسب استفاده کنید.باید لایه ای نازک بر کناره های تصویر روی کاغذ ترانسفر بزنید. روی لباس یا پارچه اسپری نزنید.

بعد کاغذ ترنسفر را پرس کنید. اگر حالت جای گیری شما درست نیست، آن را بالا بیاورید و جای آن را تغییر دهید.

صرف نظر از روشی که برای ثابت کردن و چسباندن کاغذ ترانسفر استفاده می شود، این نکته نیز مهم  است که در هنگام جداسازی، لایه روی سطح سر نخورد، چون باعث پخش شدن سابلیمیشن روی نواحی ناخواسته شده، و سبب سایه اندازی می شود. روی سطوح سخت، کاغذ ترانسفر باید از سطح سریع و تمیز جدا شود. در مورد پارچه یا لباس، بهتر است که در حالی که پایین لباس یا پارچه را محکم نگه داشته اید، ته کاغذ را گرفته و آرام به کناری بکشید.

اگر کاغذ پشتیبان شما در اثر فشار بترکد، کثیف یا لکه دار می شود و این هم سبب سایه انداختن تصویر می شود. شاید شما به فکر استفاده از روزنامه یا کاغذ قصابی به جای کاغذ پشتیبان بیفتید پس حتمابعد از هر بار پرس از ورق جدید استفاده کنید.

۴- خروجی رنگ ها نادرست اند.

یکی دیگر از مشکلات چاپ سابلیمیشن تفاوت رنگ در مانیتور و کار نهایی است.

مشکل عدم تطابق رنگ ها معمولاً نتیجه یک سیستم ناقص نیست. معمولاً از این ناشی می شود که قطعات مختلف و متنوعی از تجهیزات تصویرسازی در این فرآیند به کار گرفته می شوند که هر کدام متد های خود و طیف مدیریت رنگی خود را دارند.

اول و در درجه نخست نمایشگر کامپیوتر طیف رنگی را به فرمت

چاپ CMYK نمایش می دهد در حالی که پرینتر به فرمت  RBG می کند و اما در چاپ سابلیمیشن چیزی که از پرینتر خارج می شود رنگ نهایی نیست. زیرا در طول پروسه نیز دوباره عوض می شود. مثلا فرز کنید جمله ای را بخواهید از فرانسه به انگلیسی و بعد به اسپانیایی ترجمه کنید، مطمئنا پیام کلی دریافت می شود اما به ندرت می توان معنای کلمه به کلمه را انتقال داد.

باید توجه داشت که صفحه کامپیوتر برای خود پروفایل رنگ جداگانه ای دارد. در نتیجه رنگی که نمایش داده می شود، احتمالا درست نیست. زمان زیادی را باید صرف تطبیق دادن و رنگ دلخواه تولید شده توسط پرینتر با صفحه مانیتور کامپیوتر کرد که البته هدر دادن وقت است. زمان زیادی را باید صرف این کنید که به مشتری نشان دهید که رنگ ها صحیح هستند و مطمئن شوید که در قسمت تنظیمات درایور پرینتر رنگ صحیح انتخاب شده باشد تا رنگ درست در محصول نهایی استفاده شود.

اگر شما از سیستم عامل مک استفاده می کنید، ابزار ها کمی متفاوت اند.شما آن ها را دانلود کرده و یک پرینتر درایور نصب می کنید، بعد از پروفایل های مک برای تطبیق رنگ استفاده کنید.

برای کسانی هم که از سیستم کریتیو استودیو{ چه مک و چه پی سی} استفاده میکنند، باید گفت که شما باید کریتیو استودیو پرینت را دانلود و نصب کنید که تقریبا شبیه به پاور درایور عمل می کند.

برای این منظور بهترین کار این است که اولا از مانیتور های قدیمی استفاده نکنید. رنگ های مانیتور های جدید کالیبره است یعنی رنگ های واقعی را به شما نمایش میدهد. برای مسال اگر کد رنگ قرمز دا در سیستم رنگی cmyk در نظر بگیریم بهترین رنگ فرمز را کد ۰-۱۰۰-۱۰۰-۰ به ما میدهد. یعنی رنگ c=0، m=0، y=0، k=0، و اگر رنگی با این کد رنگی را در مانیتوری نشاهده کنیم که کالیبره باشد باید بهترین و شفاف ترین قرمز ممکن را به ما نشان دهد. اما اگر کالیبره نباشد ممکن است یا کدر دیده شود یا به صورتی و یا نارنجی متمایل باشد.

مرحله بعدی پروفایل سازی برای نرم افزار ریپ است. همانطور که کالیبره بودن برای مانیتور خیلی مهم است. به همان اندازه پروفایل رنگی نرم افزار ریپ دستگاه پرینتر هم مهم است. یعنی همان کد رنگ فرمز که در بالا مسال زده شد بعد از چاپ باید شفاف ترین قرمزی که ممکن است بتوان با این برند زنگ که در این پرینتر مورد استفاده قرار گرفته است، را به ما تحویل دهد. حال این وظیفه پروفایل است که تصمیم بگیرد از هر کدام از رنگ ها چند درصد بر روی کاغذ بریزد تا وقتی از او یک قرمز شفاف خاسته شده. همان را به ما تحویل دهد. پروفایل توسط دستگاه مخصوص این کار ساخته میشود. که اگر عمری بود آن را در مقاله ای جداگانه توضیح خواهیم داد.

۵- خطوط ترنسفر روی پارچه

از دیگر مشکلات چاپ سابلیمیشن خطوط لبه کاعذ و یا لبه پرس است که وی پارچه می افتد.

خطوط ترنسفر جایی که یک خط محو در پارچه است. که مربوط به لبه های ورق ترنسفر قرار داده شده در پرس است. آن ها به علت ذوب شدن فیبرهای لباس با لبه های ورق ترنسفر ایجاد شده اند.

اگر شما گلدوزی می کنید باید بدانید که خطوط انتقال مثل علائم حلقه ی گلدوزی هستند با این تفاوت که اینها دائمی می باشند.

اولین راه برای مقابله با خطوط ترنسفر روی پارچه تغییر تنظیمات پرس حرارتی است. دما را تا ۱۹۵ درجه پایین برده و فشار را کمی کمتر کنید. زمان پرس را نیز می توان از ۶۰ ثانیه به ۳۵ ثانیه کاهش داد. این تغییرات باید تدریجی باشند چون خارج شدن از استاندارد می تواند روی کیفیت تصویر تاثیر بگذارد.

بسیاری از سابلیمشن کار ها از یک فرآیندی استفاده می کنند که از یک ورق فوم دمای بالا در طول پروسه برای جلوگیری از تشکیل خطوط استفاده می کند.

بالشتک های تفلونی نیز برای سابلیمیشن پارچه طراحی شده اند، برای این کار از تامین کننده های مواد اورلیه سابلیمیشن کمک بگیرید.

نکته ای که در چاپ سابلیمیشن پارچه باید به آن توجه داشت این است که پارچه های مختلف تنظیمات متفاوتی را نیاز دارد. صرفنظر از اینکه شما از چه روشی استفاده می کنید، مطمئن شوید که تنظیمات خود را برای کار های بعدی جایی یادداشت می کنید.

این ها رایج ترین مشکلاتی اند که سابلیماتور ها با آنها رو به رو میشوند که هر کدام از آن ها هم با روش هایی تقریبا آسان حل می شوند.

اگر مشکلات دیگری دارید در پایین همین مقاله مطرح کنید برای این کار نیازی به ثبت نام و وارد کردن تلفن و ایمیل نیست. ما کاملا رایگان به سوالات شنا پاسخ میدهیم.

 

 

 

[ خسرو شاملو ]

خسرو شاملو. مدیریت شرکت ساتیاتکس

مطالب مرتبط
تصویر: چاپ سابلیمیشن چیست ؟
چاپ سابلیمیشن چیست ؟
  • ۲
  • ۱۰۲
  • ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
تصویر: روش های چاپ تیشرت
روش های چاپ تیشرت
  • ۰
  • ۴۲
  • ۱۳۹۸/۰۵/۲۹

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.