صفحه اصلی  »  اخبار و مقالات چاپ سابلیمیشن   »   کلندر و پرس حرارتی

کلندر و پرس حرارتی

دستگاه های کلندر و پرس حرارتی

دستگاه های کلندر و پرس حرارتی در اندازه های متفاوت و برای کاربردهای متفاوتی موجود هستند. علیرغم این تنوع، نحوه ی کارکرد همه ی آنها به یک شکل است؛ در دمای ۲۰۴٫۴ درجه ی سانتی گراد، بطور همزمان جوهر روی کاغذ ترانسفر و فیبرهای پلیمری درون سطح چاپی را حرارت میدهند. و انتقال جوهر را ممکن میسازند. بعد از حدود یک دقیقه، حرارت برداشته میشود و کاغذ ترانسفر را جدا میکنند. و در ترکیب  اولیه یا لایه زیرین، گرافیکی دائمی و کاملا رنگی به جا میماند.

۱- پرس حرارتی با فرمت کوچک:

اگر در نظر دارید که روی تیشرت ها و وسایل کوچک مثل، کلاه، لیوان، بشقاب، و کفش، چاپ سابلیمیشن انجام دهید، پس ممکن است نیازی به هزینه ی زیاد برای خرید دستگاه پرس حرارتی نباشد.

۲- پرس حرارتی کلندر یا غلطکی:

پرس های با فرمت بزرگ هستند. که برای پرچم، بنرهای بزرگ برای محیط های بیرونی، و کاربردهای اعلاناتی بزرگ دیگر، ساخته شدند. که همچنین شامل چاپ سابلیمیشن روزانه ی اعلانات و پارچه ها، میشود. کاربرد این دستگاه ها بیشتر رول به رول است. یعنی یک طاقه چارپه را به طور کامل میتوان با آن پرس کرد. اما با میزی که جلوی آن نصب میشود کاربران میتوانند قطعه های برش خورده پارچه را نیز پرس کنند بزنند.

۳- پرس حرارتی فلت بد:

پرس حرارتی فلت بد، طوری که کلندر میتواند از عهده ی سایز های مخطلف پارچه ها و رول ها بر بیایند، نمی تواند از پس پارچه ها بر بیاید. پرس های حرارتی مثل Geo Knight Max Press، که میتوانند حرارت را به پارچه و همچنین، آلومینیوم، تخته های فیبری، پادری و سایر وسایل منحصربفرد، انتقال دهند. با افزودن وسایل اضافی میز به پرس تخت خود می توانید تکه های پارچه را بریده و بدوزید و بغیر از پرس کار های دیگری را به طور همزمان انجام دهید.

۴- پرس حرارتی مَکِشی سه بعدی:

پرس حرارتی مکشی سه بعدی، یک دستگاه جمع و جور رومیزی است. که انتقال حرارت به وسایلی که گوشه ی خمیده دارند و یا منحنی شکل هستند را ممکن می سازد.  سابلیمیشن های سفید و خالی و اشیاء از پیش پرداخت شده مثل قاب گوشی های هوشمند، لیوان ها، بشقاب های سرامیکی، قاب عکس، وسایل ورزشی، دکمه ها و سایر چیزها، را میتوان توسط این دستگاه سابلیمیشن کرد.

البته اینها فقط تمونه های پر کاربرد کلندر و پرس حرارتی هستند. نمونه های بسار متنوعی وجئد دارد که در پستی جداکانه به معرفی آنها خواهمی پرداخت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button اسکرول به بالا