چاپ فلورسنت پارچه چیست و 5 کاربرد اصلی آن | خدمات چاپ فلورسنت سابلیمیشن

چاپ فلورسنت

چکیده:

چاپ سابلیمیشن فلورسنت در نور فلورسنت و در شب درخشش و روشنایی بیشتری از رنگ های معمولی دارد که به دلیل ساختار شیمیایی رنگ مورد استفاده است که به تازگی کاربرد های بسیار زیادی در صنعت پوشاک بخصوص چاپ لباس ورزشی و چاپ لباس تیم فوتبال پیدا کرده است. چاپ فسفورسنت نوع دیگری از چاپ است که در تاریکی از خود نور میدهد و با چاپ فلورسنت فرق دارد.

چاپ سابلیمیشن فلورسنت

چاپ فلورسنت پارچه چیست؟

نور چراغ های فلورسنت بغیر از امواج نور که برای چشم انسان قابل دیدن است دارای امواج ماورابنفش نیز هست که برای چشم انسان قابل دیدن نیست.

جوهر های فلورسنت امواج نامرئی نور را که برای چشم ما قابل دیدن نیستند را جذب کرده و بلافاصله از خود امواج با طول موج های مرئی (همان نور معمولی) منتشر میکنند . در واقع اگر یک پارچه چاپ شده با رنگ فلورسنت را زیر نور فلورسنت نگاه کنیم از نوری که به آن میتابد روشن تر و درخشان تر دیده می شود. به همین دلیل به این جو هر های درخشان جوهر فلورسنت میگویند.

تفاوت چاپ فلورسنت با چاپ فسفورسنت چیست؟

چاپ فلورسنت fluorescent printing بلافاصله بعد از دریافت امواج ماورابنفش ان را جذب کرده و در عوض از خود امواج نور ساطع میکنند. در حالی که جاپ فسفورسنت fosforescent printing بخش بسیار کمی از امواج نور، هم در طیف مرعی و هم در طیف های نامرئی را جذب کرده و انرژی آنها را در خود ذخیره میکنند و بعد از فاصله زمانی نسبتا طولانی از خود نور ساطع میکنند به همین دلیل در تاریکی و بعد از خاموش شدن نور از چند ثانیه تا چند دقیقه بعد از خود نور میدهند. به جوهر های فسفورسنت جوهر شبتاب هم گفته میشود.

از جوهر فلورسنت نباید انتظار داشته باشیم در تاریکی از خود نور بدهد. بلکه فقط در نور آبی شب یا نور چراغ های فلور سنت کمی از حالت عادی درخشان تر هستند. اما جوهر فسفورسنت در تاریکی تا چند دقیقه نور میدهد.

آیا جوهر های فلورسنت سرطان زا هستند؟

اگر در آن ها از فلزات سنگین مثل سرب و جیوه استفاده شود میتوانند برای سلامتی مضر باشند یا حساسیت پوستی ایجاد کنند اما سرطان زا نیستند اما اگر از مواد شیمیایی برای ساخت آنها استفاده شود بیخطر هستند.

چاپ فلور سنت به چه روشی انجام میشود؟

از فلورسنت در همه انواع چاپ میتوان استفاده کرد. در چاپ سیلک مواد فلورسنت را به مقادیر بسیار کم  ( حدود 2 درصد) با جوهر ترکیب کرده و عمل چاپ را انجام میدهند. در چاپ سابلیمیشن جوهر های فلور را باید به طور جداگانه تهیه کرد. چاپ سابلیمیشن فلورسنت فقط به دو رنگ قرمز و زرد انجام میشود و رنگ های مشکی و آبی همان رنگ سابلیمیشن معمولی استفاده میشود. هر رنگی در ترکیب آن از رنگ های قرمز و زرد استفاده شود مانند نارنجی و صورتی و سبز به صورت درخشان دیده میشوند. اما رنگ هایی که قرمز و زرد در ترکیب آن ها استفاده نشده است معمولی دیده میشوند. مثل آبی و سرمه ای و مشکی.

کاربرد رنگ های فلورسنت چیست؟

درخشش بیش از اندازه عادی در شب و در زیر نور فلورسنت  جذابیت خاصی به این رنگ ها میدهد. برخی از موارد استفاده چاپ فلورسنت عبارتند از:

  • چاپ لباس فلورسنت برای تیم های ورزشی بسیار معمول است. تولید لباس تیم فوتبال با رنگ فلور خیلی رواج پیدا کرده است بخصوص زمانی که در شب بخواهند بازی کنند.
  • بک تراپ هایی که در مغازه ها استفاده میشود اگر با رنگ فلور چاپ شوند و در مغازه از نور فلور استفاده شود وحشتناک زیبا هستند
  • لباس های مهمانی و پارتی های شبانه با چاپ فلورسنت خیلی پرطرفدار شده است.
  • حتی تیشرت هایی که برای پوشیدن روزمره استفاده میشوند به سمت چاپ فلورسنت میروند.
  • بچه ها در مقابل درخشش رنگ های فلورسنت مقاومت خود را از دست میدهند و بدجوری شیفته آن میشوند. به همین دلیل در لباس های بچه ها چاپ فلورسنت به سرعت در حال رشد است.

ساتیاتکس ارائه دهنده خدمات چاپ فلورسنت.

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

[mks_button size=”large” title=”تماس با ما” style=”squared” url=”https://satiatex.com/contact-us/” target=”_self” bg_color=”#b5ff4f” txt_color=”#000000″ icon=”” icon_type=”” nofollow=”0″]

برای اطلاعات بیشتر در مورد محدودیت ها و قابلیت های چاپ سابلیمیشن  روی دکمه زیر کلیک کنید:

[mks_button size=”large” title=”خدمات چاپ سابلیمیشن” style=”squared” url=”https://satiatex.com/%da%86%d8%a7%d9%be-%d8%b7%d8%a7%d9%82%d9%87-%d9%be%d8%a7%d8%b1%da%86%d9%87/” target=”_self” bg_color=”#b5ff4f” txt_color=”#000000″ icon=”” icon_type=”” nofollow=”0″]


برای اطلاعات بیشتر این مقاله را مطالعه کنید:

https://www.entwistlegroup.com/print/digital-print/specialist-inks/fluorescent-ink-printing

0
دیدگاه‌های نوشته