صفحه اصلی  »  اخبار و مقالات چاپ سابلیمیشن   »   روش های چاپ تیشرت

روش های چاپ تیشرت

روش های چاپ تیشرت

قبل از این که تصمیم بگیرید تیشرت چاپی تولید کنید شاید بخواهید بدانید که از کدام روش چاپ تیشرت باید استفاده کنید. گرچه روش چاپ سابلیمیشن  و چاپ سیلک اسکرین دو روش رایج و محبوب چاپی در این روزها هستند، اما ما تصمیم داریم سه روش دیگر را در این مقاله برای شما شرح دهیم

در صورتی که می خواهید مشتری ها کارشان را به شما بسپارند، به این روش ها توجه کنید. اگر مشتری ها به خواسته ی خود نرسند، از خط فروش شما دور میشوند.

مشتری ها باهوش هستند؛ آنها روش های مختلف چاپ را میدانند. شما در شغل خود خواهید دید که درصد زیادی از مشتری های شما، به یک روش خاص چاپ علاقه مند هستند.

بی شک، وقتی تیشرتی طراحی میکنید، فوری به فروش میرسد. اگر تازه کار هستید، برای اینکه بفهمید چه چیزی مورد پسند آنهاست، ببایید این روش های مختلف را امتحان کنید.

من مشتری هایی را میشناسم که از سفارشی که به دستشان رسید، ناراضی بودند، چون بر طبق سلیقه و علاقه ی آنها نبود. این اتفاق ممکن است برای شما نیز بیفتد، به همین دلیل شما باید نسبت به مشتری خود، زیرک باشید.

روش های چاپ روی تیشرت

در اینجا ۵ روش مختلف چاپ آمده است:

۱ – چاپ اسکرین

استفاده از این روش چاپی بین متخصصان رایج است. نام دیگر آن، چاپ سیلک اسکرین است.

برای اینکه این روش کارآمد باشد، به یک شابلون و مِش پلاستیکی نیاز دارید. شابلون که توسط مش پلاستیکی نگه داشته میشود را تنظیم کنید. یک وسیله ی ضدآب، فضای منفی مد نظر شما برای طراحی را مسدود میکند.

فضای منفی تنها قسمتی است که برای رنگ، نفوذپذیراست. سپس، جوهر درون اسکرین جاری میشود.

روش چاپ اسکرین، برای چاپ طرح روی تیشرت با کیفیت بالا، مناسب است، چون بیشترین شباهت به طرح را برای شما به ارمغان می آورد. چاپ اسکرین، به تیشرت، ظاهری منحصربفرد، زیبا و چشمگیر میدهد که مشتری آن را می پسندد.

اکثر شرکت هایی که از روش چاپ اسکرین برای تولید انبوه طرح های تیشرت استفاده می کنند، مناسب کسب و کار شما هستند. اگر شما فقط یک طرح و یا طرح منحصربفردی برای خودتان بخواهید، شاید غیرممکن باشد.

این روش برای یک رنگ در هر اسکرین مناسب است، و برای طرح هایی با رنگ های متعدد و پیچیده اصلا مناسب نیست.

۲ – چاپ طرح بصورت مستقیم روی پوشاک (DTG)

همانند روش چاپ اسکرین، این روش نیز بین علاقه مندان، محبوب است. انجام دادن آن راحت است، اما انجام ان به متخصصی نیاز دارد که دانش و مهارت کافی در این زمینه داشته باشد. همه ی چیزی که برای به کاراندازی آن نیاز دارید، یک چاپگر مخصوص پارچه و چوهر است.

DTG، مثل یک چاپگر مخصوص کاغذ در محل کار عمل میکند. تنها تفاوت آن، این است که در این مورد، جوهر به داخل پارچه میرود. اول باید طرح مورد نظر را در کامپیوتر بارگذاری کنید، و سپس می توانید خلاقیت خود را بکار بگیرید.

روش چاپ مستقیم روی پوشاک،  برای چاپ طرح های خیلی پیچیده، عالی است. وقتی به طرح نهایی دست میزنید، به شما حس نرمی میدهد. بدلیل نازک بودن جوهر استفاده شده در این نوع چاپ، هیچ لایه ی اضافه کلفتی روی بلوز ایجاد نمی شود.

با اینحال، این نوع چاپ دچار یک ایراد است. اگر چاپگر پارچه ی شما نامرغوب باشد، ممکن است منتهی به طرحی با وضوح پایین و با الگوی نقطه ای شکل شود. از این روش برای طراحی روی پارچه های تیره نمیتوانید استفاده کنید، چون جوهر آن رقیق است و جلوه ی آن خوب نخواهد بود.

DGT کمترین ماندگاری را دارد و پارچه ممکن است در یک سال یا کمتر، کمرنگ شود.

 

۳ – سابلیمیشن   

تصعیدرنگ روی بلوزها یا یا پارچه های رنگ روشن، به خوبی جواب میدهد. تولید تصعید رنگ هزینه بر است اما در آخر، بلوزهایی با طراحی حرفه ای به دست مشتری ها میرسد.

برای بدست آوردن بهترین نتیجه در این روش، باید دانش زیادی در حیطه ی تصعید رنگ داشته باشید. تصعیدرنگ برای چاپ روی پلی استرها، مثل پارچه ی رنگ کرم، عالی است. اما برای پاچه های نخی اصلا مناسب نیستند.

شما به نوع خاصی از رنگ مایع نیاز دارید. مایع با برخورد به پاچه ی پلی استر، خشک می شود. وقتی کاملا خشک شد، روی پارچه سفت میشود، آنموقع است که شما میتوانید دما و فشار را برای تصعید شدن، اعمال کنید.

وقتی پارچه ی جامد را در مجاورت با دما و فشار قرار دهیم، تبدیل به گاز میشوند. سپس مولکول های پارچه، منبسط میشوند و گاز در فضای خالی که در لباس ظاهر میشود، مینشیند. در آخر، وقتی شما حرارت را از آن دور میکنید، مولکول ها دوباره منقبض میشوند.

تصعیدرنگ برای چاپ روی بلوزهای پلی استر با طرح های مینیمال و بادوام، بسیار مناسب است. بلوزهایی که از طریق تصعید درست شده اند، بادوام و زیبا هستند.

۴ – چاپ پرس حرارتی

اگر تعداد سفارشات شما کم است، استفاده از چاپ پرس حرارتی، به صرفه است و از هدر رفتن سرمایه و وقت شما جلوگیری میکند.

این روش، یک طرح چاپ شده را بر روی کاغذ مخصوصی به اسم کاغذ ترانسفر، در بر می گیرد. طرز کار آن به اینگونه است.

بلوز را بگیرید، آن را به بهترین وینیل انتقال حرارت پرس کنید، سپس فشار و حرارت را روی آن اعمال کنید. این روش به تصعید رنگ شبیه تر است و تفاوت جزیی با آن دارد. این فرایند را تا زمانی که گرما، رنگ روی کاغذ را نرم کند و به زیر لباس برود، انجام دهید.

بعد از آن، کاغذ ترانسفر براق را بگیرید و رنگ را از روی آن جدا کنید، تا طرح مورد نظر بر روی بلوز به جای بماند.

اگر با طرح های خیلی پیچیده سروکار دارید، روش پرس حرارتی ایده آل شماست. گرچه، بخاطر رنگ نیمه شفاف، برای پارچه های تیره آنچنان خوب نیست. بلوزهایی که طراحی آنها از طریق پرس حرارتی طرح چاپ میشود، ماندگاری بالایی دارند.

۵ – برش وینیل

در این روش، یک لباس نرم مخصوص به چند قسمت یا طرح تقسیم میشود، سپس به یک لباس منتقل می شوند. بعد از آن، این طرح های مخصوص، توسط روش پرس حرارتی، روی تیشرت چاپ میشوند.

با این روش، شما میتوانید طرح های یکباره بزنید و حتی آنها را به تعداد زیاد تولید کنید. بهترین گزینه برای چاپ متعدد انواع پوشاک، همین روش است.

دستگاه برش وینیل، به شما امکانات استفاده از لایه های متفاوت، برای چاپ رنگ های مختلف از یک طرح را میدهد. برش وینیل در طراحی لباس های ورزشی، شعار تبلیغاتی یا گرافیک های کوچک، به کار میرود.

با اینحال، این روش دچار یک ایراد است: برای چاپ بخش های حروف مانند نمی توانید از این روش استفاده کنید. تیشرت هایی که از طریق برش وینیل بر روی انها چاپ صورت می گیرد، بادوام هستند.

نتیجه گیری:

قبل از انتخاب بهترین روش برای چاپ تیشرت خود، ابتدا باید مشتری خود را بشناسید. یک نظر سنجی بین مشتریان خود انجام دهید و ببینید که مشتری شما کدام روش را می پسندد.

حتی تعداد سفارش هایی که از آن روش میگیرید، به شما میگوید که مشتریان شما به چه روشی علاقمندند.

امیدوارم این نوشتار دید شما را نسبت به ۵ روش مختلف برای چاپ طرح روی تیشرت، باز کرده باشد.

منبع مقاله:

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button اسکرول به بالا