صفحه اصلی  »  اخبار و مقالات چاپ سابلیمیشن   »   چگونه میتوانیم کیفیت کاغذ سابلیمیشن را تشخیص دهیم ؟

چگونه میتوانیم کیفیت کاغذ سابلیمیشن را تشخیص دهیم ؟

چگونه میتوانیم کیفیت کاغذ سابلیمیشن را تشخیص دهیم ؟

در این مقاله هفت مورد از راه های تشخیص کیفیت کاغذ سابلیمیشن را برای شما شرح میدهیم

۱ – سرعت انتقال و تاثیر آن در کیفیت کاغذ سابلیمیشن

سرعت انتقال یکی از اصلی‌ترین فاکتور های تعیین کیفیت کاغذ سابلیمیشن است که آن را از سایر انواع کاغذ جدا میکند. سرعت انتقال بالا رنگ را با زیبایی و درخشش بیشتری منتقل میکند و همچنین جوهر کمتری مصرف میکند. درحال حاضر بیشتر کاغذ های چینی از استانداردهای تست سرعت برخوردار نیستند.

۲ – لبه های رنگی

لازم است کاغذها تا حد امکان با جوهرهای مختلف چاپ تطبیق داده شوند، تا برای جوهر های با غلظت های مختلف قابل استفاده باشد. دقت کنید که آیا جوهر در کوتینگ یا همان لایه محافظ کاغذ نفوذ میکند یا خیر. این نفوذ منجر به نرخ پایین انتقال میشود. و باعث افت کیفیت کاغذ سابلیمیشن و همچنین باعث محو شدن لبه های رنگی میشود.

در واقع کاغذ هایی که کوتینگ کم دارند یا کوتینگ نا مناسب دارند اگرچه ممکن است با بالا بردن غلظت رنگ بتوان شدت و عمق رنگ را جبران کرد اما در این نوع کاغذ ها رنگ به درون لایه های کاغذ نفوظ کرده و پخش میشود و لبه های صاف طرح شکل خودرا از دست میدهد. و طرح تار و بی کیفیت به نظر میرسد.

کوتینگ مرغوب جوهر را در خود نگه میدارد و مانع از پخش شدن و یا نفوظ آن در کاغذ میشود.

۳ – سرعت خشک شدن

قابلیت خشک شدن سریع ، امکان استفاده‌ی آسان برای مصرف‌کننده‌ها را فراهم میکند، از این رو امکان چاپ با سرعت بالاتر میسر میشود.

سرعت خشک شدن همچنین بر سرعت چاپگر تاثیر دارد که خودش یک پارامتر مثبت است. البته سازندگان ماشین های چاپ بر روی دستگاه های خود سیستم های خشک کن تعبیه میکنند که انواع مختلفی اعم از بادی و حرارتی و اشعه مادون قرمز و … دارند اما گاهی ممکن است روی کیفیت تاثیر بگدارند و یا برای هد دستگاه مشکلاتی ایجاد کنند. با این همه باز هم ممکن است کاغذ را خشک نکنند. چون هم جوهر ها از نظر ساختاری با هم متفاوت هستند و هم کاغذ ها.

۴ – زمان گسیختگی

کاغد سابلیمیشن یک کاغذ کوتینگ شده است یعنی سطح آن با یک لایه پوشیده شده است، لایه روکش پشت و روی کاغذ سابلیمیشن در دما و رطوبت های مخطلف باعث انبساط و انقباض و  خم شدن کاغذ به یک طرف و همچنین چین و چروک خوردن  کاغذ در مراحل مختلف چاپ میشود و این  خود باعث پیامد های نامناسب زیر است:

  • چاپگر عملکرد خوبی نخواهد داشت
  • رول جمع کن به خوبی کاغذ ر ا جمع نمیکند و یا شل جمع می‌شود یا این که کاغذ به یک طرف کشیده میشود
  • بدلیل تغییر شکل در دما ها و رطوبت های مختلف تنها در یک دما و رطوبت خاص برای چاپ قابل استفاده است و در واقع تنها در یک شرایط خاص شکل خود را حفظ میکند
  • هنگام حرارت دیدن به دلیل تغییر شکل و در نتیجه چروک خوردن زیر پرس، کیفیت کار قابل قبول نخواهد بود.
  • هنگام حرارت خوردن به دلیل انبساط  و سر خوردن روی سیلندر کلندر و یا صفحه پرس مشکلات نامشخصی به وجود می آید

در حال حاضر بهترین تولید کنندگان کاغذ در سراسر جهان تلاش دارند کاغذ های باکیفیت تری تولید کنند که این مشکلات را نداشته باشند که در آخر این مقاله برخی از آنها را به شما معرفی میکنیم

۵ – چین و چروک

کاغذ مورد استفاده برای پرینتر های جوهر افشان نیازمند کمترین مقدار چین خوردگی روی  کاغذ است، البته این در صورتی است که اثر یک چین خوردگی به قدری باشد که یا روی سطح پارچه بعد از چاپ اثر خود را به جا بگذارد و یا به نازل های هد آسیب بزند. این چین خوردگی ها هم در زمان رول کردن دستگاه های طاقه پیچ به وجود می آیند و هم میتوانند به دلیل نامرغوب بودن کاغذ باشند.

بعضی از شرکت ها به ترکیبات لایه کوتینگ ، پودرهای معدنی نامرغوب اضافه میکنند تا از هزینه ها کاسته شود، که باعث میشود کاغذ به آسانی شکسته شود و چین بخورد و از طرفی سطح کاغذ ترانسفر شبیه کاغذ سنباده شود.

۶ – لکه و آلودگی‌های کاغذ

لکه‌هایی که روی کاغذ ترانسفر قرار دارند، معرف مهمی برای  کیفیت کاغذ سابلیمیشن هستند. ممکن است این لکه‌ها از ابتدا وجود داشته باشند یا نتیجه‌ی کوتینگ کردن یا فرایند تولید باشند. لکه ها، بطور جدی، بخش بزرگی از کیفیت چاپ را تهدید می کنند.که تولید کنندگان کاغذ ترانسفر چینی معمولا در فرایند تولید این موضوع را نادیده میگیرند

۷ – کیفیت کاغذ سابلیمیشن و ثبات و پایداری آن

پایداری کیفیت شناسه‌ی مهمی برای مصرف کننده ها به حساب می آید، کیفیت کاغذ ترانسفر اگر در شرایط خاص تغییر کند و یا بر اثر مرور زمان تغییر کند کاربر مجبور است برای هر یک از شرایط خاص آب و هوای ، دما و رطوبت، تنظیمات دستگاه چاپ و سرعت و دمای دستگاه انتقال دهنده حرارتی(کلندر و پرس)  و … را تغییر دهد. برای مثال وقتی نمونه ای برای مشتری گرفته میشود و توسط مشتری تایید میشود ممکن است هنگام چاپ کیفیت کاغذ بر اثر یکی از شرایط ذکر شده در بالا تغییر کرده باشد و دست یابی به همان کیفیتی که توسط مشتری تایید شده کاری بسیار دشوار میشود و نیازمند این است که دوباره شرایط و دستگاه ها تنظیم شود تا به همان کیفیت دست پیدا کنیم.

بنابراین همیشه یادمان باشد،  مشتریان نهایی به کیفیتی پایدار نیاز دارند، و تولیدکنندگان باید اهمیت زیادی به این امر دهند. نکته‌ی مهم این است که تنها کیفیت دائمی است که میتواند مشتری را به شما وفادار سازد.

نوشته شده توسط تیم تحقیق و توسعه ساتیاتکس

منابع:

  1. http://www.b2bsublimation.com/NewsCenter/65.html
  2. https://www.subtransferpaper.com/determine-sublimation-paper-quality/
  3. http://digitexpaper.com/how-to-choose-a-good-sublimation-transfer-paper/

این مقاله برگرفته از تجربیات گروه ساتیاتکس بوده و خواهشمندیم هرگونه نظر و یا پیشنهادی در مورد روش های تشخیص کیفیت کاغذ سابلیمیشن دارید در پایین همین صفحه به ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button اسکرول به بالا