صفحه اصلی  »  اخبار و مقالات چاپ سابلیمیشن   »   مزایای چاپ دیجیتال پارچه

مزایای چاپ دیجیتال پارچه

مزایای چاپ دیجیتال پارچه

مزایای چاپ دیجیتال پارچه شامل کیفیت بهتر، انطباق بهتر با نمونه سفارش داده شده و سرعت بیشتر در عرضه ی لباس در بازار و عدم محدودیت در تیراژ و همچنین قیمت مناسب به نسبع روش های دیگر چاپ میباشد

 

از وقتی تکنولوژی چاپ دیجیتال در دنیای منسوجات تغییر بزرگی ایجاد کرده و فروش به بیش از یک میلیارد رسیده است،صنعت تولید منسوجات توانسته بااستفاده از این تکنولوژی و پرینتر اینکجت{پرینتر الکترونیکی} در زمینه های مختلف به خصوص در زمینه لباس و بخش های مختلف علائم نرم، به مزیت های بسیاری دست پیدا کند.این مزیت ها شامل کیفیت،انطباق با سفارش و سرعت بیشتر برای فروش است.

مثلا تامی مارتین،مدیرتولید توسعه تجارت منسوجات و البسه میماکی آمریکا، ذکر کرد که کیفیت بالای چاپ و پرینت،قیمت کلی پایین تر و بهره وری و کارآمدی بیشتر،چاپ و بافت آسان تر سفارشات تحویلی از اصلی ترین مزیت هاست.

دکتر کریستوف بولیارد،مدیر بازاریابی تکنولوژی تصویرسازی احساسی{Sensient Imaging Technologies SA} اظهار کرد:

توانایی تولید سریع خطهای جدید، خود یک مزیت بزرگ است.او اضافه کرد: توانایی رقابت بر سر قیمت موضوع بعدی می باشد که باید مورد بررسی قرار بگیرد.

دکتر بولیارد گفت:«تا کنون چاپ دیجیتال یک بلوک حیاتی برای ساخت ساختمان مد سریع بوده و درواقع یک نمونه بر اساس چرخه های کوتاه در مراحل یک خرده فروشی می باشد.هزینه های هر نسخه دیجیتال نیز با اضافه شدن ارزش افزوده ی ” آخرین مدل دردسترس” و البته این واقعیت که یک شخص معمولا کالایی را تولید می کردند که قبلا فروش رفته بود، بالاتر رفت.قدم بعدی زمانی برداشته شد که پرینتر های اینکجت توانایی رقابت با روش های سنتی که قیمتشان به مراتب بالاتر است، را پیدا کرد.

سوزی مندلسون،مدیر فروش آمریکای شمالی و بازاریاب بین المللی Inx Digital گفت که سه مزیت اصلی چاپ دیجیتال در صنعت منسوجات:

«اول پاسخگویی به نیاز و تقاضای بازار است.»

و اضافه کرد:« دوم خلاقیت بیشتر در طراحی طرح هایی که میتوان آن ها را به چاپ رساند و سوم این است که فعالیت همه این مجموعه به صورت دیجیتالی انجام میشود»

تام چک،مدیر تولید تصویرسازی تخصصی Epson America, Inc. اظهار کرد:«چاپ دیجیتال پارچه جایگزینی برای محصولات متشابه ساخته شده با روش های سنتی که از لحاظ حجم بالای کار چاپ با طراحی مشابه برتری دارد، نیست.

مهم ترین مزیت های تولید منسوجات با روش های دیجیتالی این است که تولید سایز کوچک در مقایسه با سایز متوسط را میتوان با هزاران نوع مختلف پارچه انجام داد و صد البته،می توان خیلی سریع طرح های چاپ را بدون وضع دوباره قیمت و تاخیر،با قیمت هایی قابل پیش بینی و تولید سریع بدون محدودیت برای سایز ،طرح یا تعداد رنگ ها تغییر داد.»

مایک ووزنی،مدیر تولید ارشد EFI Inkjet گفت که کیفیت و سرعت فروش و قابلیت استفاده دوباره ،از اصلی ترین مزیت ها برای صنعت چاپ منسوجات است.

ووزنی افزود:«نتیجه کاری خوب،انطباق درست با سفارشات داده شده،فروش سریع و قابلیت استفاده مجدد از مزیت های مهم این روش است.

قابلیت استفاده مجدد دلیل کلیدی برای این است که چرا چاپ دیجیتال پارچه علائم نرم در فضای بازار بسیار خوب کار میکند.برای کمپانی های چاپ،جوابگویی به همه تقاضا و سفارشات مشتریان سخت است.بعضا آن مشتریان هم به دنبال عیب جویی از خدمات خوب کمپانی ها هستند.علائم نرم سبک اند واین بدان معنی است که آنها به سوخت زیاد یا منابع دیگر برای حمل و نقل احتیاج ندارند، خصوصا اگر این مقدار انرژی را با انرژِی که آنها برای چاپ و مرتب کردن چندین علامت مختلف استفاده می کنند، مقایسه کنید.»

جوس نوترمنز،مدیر بازرگانی منسوجات دیجیتالی در SPGPrint گفت که چاپ منسوجات دیجیتالی باعث افزایش کیفیت شده، قیمت را به میزان قابل توجهی در زنجیره ی تولیدات کاهش دهد و باعث شده که تعاملات در صنعت مد بسیار سریع تر پیش برود.

نوترمنز اذعان کرد:«چاپ دیجیتالی با آخرین و به روز ترین جوهر ها و تکنولوژی سیستم های تحویلی نظیر SPGPrints ،قادر به تهیه ی ایجاد دامنه رنگ های مطابق قرار داد می باشد. همچنین ما حدوده ی گسترده تری برای طراحی در دسترس خواهم داشت چرا که با این فناوری می توان خطوط ریز را با دقت تمام تکثیر کرد، رنگ ها قوی تر خواهند بود؛ خطوط هندسی تیزتر و شکیل تر کشیده می شوند و البته کشیدن طرح های گل دار ریز که امروز بسیار محبوب هستند؛ امکان پذیر می شود. »

نوترمنز افزود:«به لطف چاپ دیجیتال و سادگی انجام پروژه و توانایی چاپ سفارش از روی فایل،کمپانی ها موجودی های کمتری در انبار دارند و انبار کردن کالا ها به طور موثری کمتر شده است و البته مدت زمان فروش هم کاهش یافته است. مثلا کابران که از SPGPrints’ PIKE  و JAVELIN استفاده می کنند،در طی چند روز حدود ۵۰۰۰۰ متر کار را تحویل میدهند.همه این مزیت ها باعت شده خطر کمتری به زنجیره وارد شده و کار تحویل داده شده توسط چاپگری با قابلیت های دیجیتال،جذاب تر باشد.در عین اینکه این مزایا به طور برجسته توسط خانه های مد سریع به کار برده میشوند، در بالاترین سطح بازار یعنی مرحله ی فروش نیز به خاطر وجود کالایی که آسان تر و کاربردی تر تولید شده است و البته زمان تولید آن کوتاه تر بوده و تیراژ کمتری هم از یک مدل تولید شده است، مزایای مشابهی وجود خواهد داشت.چاپ دیجیتال منسوجات فرصتی برای ساخت نمونه های مقرون به صرفه تر است چرا که میتوان طرح های بیشتری راامتحان کرد.»

تونی کوکس،مدیر بازرگانی Sun Chemical ، گفت که قبول چاپ دیجیتال منسوجات در بازار، فرصت های جدید و مهیجی را فراهم کرده است.

کوکس گفت:«ایجاد طرح ها و رنگ های مختلف در چاپ دیجیتال منسوجات به ما این امکان را داده است که قادر به انطباق دقیق سفارش  باشیم  و محصولی تولید کنیم که از لحاظ اقتصادی با دوام باشد و بدون نیاز به انبار کردن در مدت کوتاهی تحویل داده شود.همه اینها در نهایت به رشد پیش بینی در زمینه فروش و چاپ دیجیتال پارچه در سال های آینده ختم میشود.»

چون چاپ دیجیتال در کنار فروش خوب ، باعث کاهش هزینه ها در زنجیره ی تامین می شود، براساس گفته ی نورتون تمام هزینه ی مورد نیاز در این تکنولوژی، هزینه یچاپ الکترونیکی با دستگاه می باشد.

نوترمنز افزود:«چاپ دیجیتال پارچه روش های قدیمی محاسبه ی هزینه برای هر متر را منسوخ کرده است.در حال حاضر معیار وضع قیمت، هزینه بر اساس هر فروش است  چرا که شاید قیمت چاپ دیجیتال بیشتر شود ولی روی هم رفته هزینه اصلی کمتر است.همین صرفه جویی در هزینه ها باعث به جریان افتادن تولید و بهبود زنجیره ی تامین می شود

چک افزود:«من باور دارم که ما تاجایی پیش خواهیم رفت که رشد دورقمی چاپگر منسوجات اینکجت را در طی سال های بعدی خواهیم دید.چرا که ما برای سرعت بخشیدن به فروش و البته تولید محصولات منحصر به فرد براساس تقاضای مشتری که به تولید انبوه نمی رسند، به این نوع تولید احتیاج داریم.»

با افتخار یکی از خدمات ساتیاتکس چاپ سابلیمیشن میباشد. برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button اسکرول به بالا